• Telefon : 0 538 374 70 07

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

hepimizin bildiği üzere ülkemiz ve şehrimiz bir deprem bölgesidir, ülkemizde sıklıkla yaşanan depremler bunun en somut örneğidir düzensiz şehirleşme, çarpık yapılaşma, ülkemizde ve şehrimizde büyük bir sorun teşkil etmektedir bu sorunların çözümü için 2012 yılında çıkarılan 6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüşümü hakkında kanun çıkarılmıştır bu kanunun adı KENTSEL DÖNÜŞÜM' dür.

ülkemizde ilk kentsel dönüşüm projesi ankara dikmen vadisi kentsel dönüşüm ve gelişim projesi gecekondu bölgeleri için hazırlanan ve hayata geçirilen ilk kentsel dönüşüm örneği olmuştur.

 

ülkemizde yaklaşık olarak 20 milyon konut bulunmaktadır bunun yaklaşık 14 milyonu deprem yönetmeliğine uygun olmayıp afet riski yönünde incelenmesi gerekmektedir düzensiz ve dayanıksız malzeme kullanılan mühendislik hismeti almayan bütün yapılar riskli yapı gurubunda yer almaktadır.

 

yeşil yapı tüm bu sorunların farkında olup kentsel dönüşüm projesi kapsamında sosyal ekonomik çevresel ve fiziksel iyileşme sağlamayı ilke edinmiş ve bu ilkeleri doğrultusunda yeni projeler tasarlayıp hayata geçirmenin mutluluğu arzusu ve sevinci ile hız kesmeden yoluna devam etmektedir..

 

Hemen Ara 0 538 374 70 07 7 / 24 Whatsapp destek hattı